585 204 273739 057 523    Volejte po - pá 9.00 - 17.00

Jak vybrat kuchyň

Jak nejlépe vybrat dodavatele kuchyně

Kuchyně a jídelny patří mezi nejvyužívanější místnosti a v interiéru jsou doslova těžištěm, ke kterému se upínají zraky všech návštěvníků. Většina lidí klade na vzhled kuchyně velký důraz, ale zároveň je bezradná při jejich výběru, který často ztroskotá na tom nejdůležitějším bodu, na výběru dodavatele. Najít vhodného dodavatele kuchyně nemusí být jako hledání jehly v kupce sena, stačí se zaměřit na stěžejní kritéria, kterými je vhodné se řídit.

Schopnost výroby kuchyně na míru

Každý interiér je unikátní a svým vzezřením kopíruje vkus svého majitele. To je důvodem, proč by se i kuchyně měla stát unikátní součástí prostředí, ve kterém trávíte svůj čas. Nevhodně zvolená kuchyně z katalogu se může stát trnem v oku, kolem kterého budete procházet každý den. Kuchyně by měla po konstrukční i vzhledové stránce přirozeně zapadnout do interiéru, ve kterém nebude překážet, ale bude plnit funkci, kvůli které ji pořizujete. Dodavatelé vyrábějící kuchyně na míru se dokáží podřídit požadavkům na prostor, spotřebiče, vzhled i použité materiály. Taková kuchyně se dokáže stát praktickou ozdobou interiéru a vaším potěšením.

Velkovýrobce nebo specializovaná firma

Velkoobchodní giganti nabízí často široký sortiment kuchyní, které se vyrábí doslova jako na běžícím pásu. Tento způsob výroby a prodeje je bohužel na úkor kvality a vlastních přání. Zatímco velkovýrobci mezi klienty nerozlišují, specializované firmy ano, dokáží poskytnout individuální přístup a dostatek prostoru pro správný výběr. Ten zahrnuje například i individuální návrh, který vám umožní vizualizaci kuchyně v interiéru ještě dříve, než se vyrobí.

Tradice a zkušenosti

Kuchyně se nepořizují na jednu sezónu, očekává se od nich mnoho let spolehlivého fungování, během kterých neztratí na praktičnosti ani na kráse. Na trhu figuruje mnoho truhlářů i mladých firem, které kuchyně „dokáží vytvořit“. Svěřili byste kuchyni do rukou neznámého řemeslníka nebo raději oslovíte specializovanou firmu, která má tradici výroby kuchyní v krvi? Zde se vyplatí neriskovat a sáhnout po dodavateli, který se dokáže pochlubit referencemi i bohatými zkušenostmi.

Adekvátní cena

Cílem seriózního dodavatele je spokojený zákazník, nikoliv šokující účet. Kvalitní poskytovatel je schopný vám udělat cenovou nabídku, která bude v souladu a vaším rozpočtem a dopřeje vám kuchyni za cenu, která je srovnatelná s nejnižšími nabídkami ostatních poskytovatelů.